Najlepsza pora na film i sesję ślubną

Zarówno sesja fotograficzna ślubna jak i film ślubny są dla Państwa Młodych bardzo ważne. Takie pamiątki będą cieszyły ich przez kolejne długie lata. Dlatego też chcemy, by kamerzysta i fotograf sprawdzili się w 100% i spełnili nasze oczekiwania. Co tak naprawdę ma największy wpływ na efekty ich pracy? Oczywiście ogromne doświadczenie i profesjonalny sprzęt. Należy jednak pamiętać, że światło i miejsce, w którym wykonają dla nas sesję czy film mają bardzo duże znaczenie. Te dwa elementy sprawiają, że całość prezentuje się efektownie i wyjątkowo.

Sesja w 30 minut – czy to się uda?

Dzień ślubu jest dla Państwa Młodych dniem ogromnego stresu, gdy mają to już za sobą, a gościom podano gorący obiad mają oni chwilę dla siebie. Niestety często zdarza się, że trzeba jeszcze znaleźć siły na sesję, na którą jesteśmy umówieni z kamerzystą i fotografem. Plusem sesji w ciągu pół godzinki jest szczęście i miłość, które ogarnia Młodych, mających najtrudniejsze momenty za sobą. Oczywiście 30 minut to nie dużo czasu i może pojawić się stres związany z tak krótkim czasem. Goście będą niecierpliwić się, gdy nie będzie Was zbyt długo, a dojazd w najpiękniejsze miejsca w mieście lub okolicy może przekroczyć czas kilkukrotnie. Jesteście więc zmuszeni do wykonania sesji w pobliżu domu weselnego. Nie jest to największym problemem, gdy wokół budynku znajduje się atrakcyjny ogród czy jezioro. Dodatkowym plusem spotkania z fotografem i kamerzystą w dniu ślubu jest nienaganna fryzura, makijaż i czysty garnitur.

Nie należy zapominać o warunkach do filmowania i fotografowania. Jeśli ślub jest popołudniu to istnieje duża szansa na wykonanie ujęć podczas zachodu słońca, które zawsze są wyjątkowe. Wieczorne zdjęcia na oświetlonym moście? Czyż nie robią na nas wrażenia?

Sesja filmowa kilka dni po ślubie

Obecnie wiele osób decyduje się na wykonanie sesji kilka dni po ślubie. Co, gdy w umówionym dniu pada deszcz? Profesjonalny kamerzysta i fotograf z doświadczeniem wiedzą jak piękne zdjęcia i ujęcia powstają w strugach deszczu. Jeśli jednak nie czujesz tego klimatu to nie problem! Istnieje również opcja spotkania się z kamerzysta i fotografem w dniu, gdy na dworze świeci słońce, najzwyczajniej umawiacie się “na telefon”. W każdym mieście istnieje wiele wyjątkowych miejsc, które idealnie nadają się na sesje ślubne. Mogą być to zabytkowe budynki, ukwiecone łąki, pobliskie lasy, jezioro, tak naprawdę każde miejsce jest świetne! Jeśli jednak chcesz wykonać sesję w górach, nad morzem lub za granicą to nie jest to problem, pod warunkiem, że opłacisz zleceniobiorcy bilet, nocleg i wyżywienie.

Dodatkowym plusem sesji w innym dniu jest możliwość wyboru pory dnia. Zarówno filmowanie jak i sesję fotograficzną możemy wykonać wedle naszych oczekiwań. Zdjęcia o wschodzie słońca z kieliszkiem szampana? Zachód słońca na piaszczystej plaży? Zakochani na tle księżyca? To wszystko brzmi niewiarygodnie i wyjątkowo!

Sesja przed ślubem

Wiele par decyduje się na sesję ślubną przed ceremonią. To całkiem dobry pomysł! Fryzura, makijaż i świeży bukiet ślubny. Dodatkową zaletą jest to, że zarówno Młodzi, fotograf i kamerzysta nie są zmęczeni, niema konieczności zastawiania gości, a po ślubie można spokojnie wyjechać w podróż poślubną. Jedynym ograniczeniem jest pora dnia, ponieważ zdjęcia o zachodzie słońca lub w blasku księżyca stają się niemożliwe. Nie należy się martwić, ponieważ kamerzysta ślubny wraz z fotografem na pewno posiadają mnóstwo pomysłów na wyjątkowe kadry w słonecznych promieniach.

Odpowiedni czas na sesje – to ma znaczenie!

Należy pamiętać, że nasza sesja ślubna, którą wykonujemy w innym terminie opóźnia pracę kamerzysty i fotografa nad albumem. Nie należy wiec zwlekać i najlepiej jest załatwić to maksymalnie do dwóch tygodni po ślubie. Bardzo duże znaczenie ma także nasze samopoczucie. Świeżo po ślubie jesteśmy pełni energii, przepełnieni szczęściem i miłością. Jeśli jednak mija zbyt dużo czasu, to zatracamy się w codzienności tj. pracy i obowiązkach domowych.

Doświadczony fotograf i profesjonalny kamerzysta potrafią wykorzystać każdą porę dnia i każde światło, by uchwycić wyjątkowe kadry oraz spełnić nasze oczekiwania. Na pewno zdają sobie sprawę z tego, że takie ujęcia są pamiątką na całe życie i istnieje konieczność sprawienia, by były one oryginalne.

Sesja ślubna jest nie mniej ważnym elementem niż sam ślub w tak ważnym dniu. Państwo Młodzi poszukują kamerzysty, który zajmuje się filmowaniem ślubów już kilka miesięcy wcześniej oglądając tuziny filmów na Internecie. Nie mniej ważny jest fotograf, który koniecznie musi wychwycić wszystkie emocjonujące chwile. Jeśli chcielibyśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: kiedy najlepiej wykonać sesję ślubną? To niema jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wpływa na to wiele czynników. Tak naprawdę wszystko zależy od Państwa Młodych.