motyw przewodni wesela

Motyw przewodni wesela

 

Wesele w konkretnym stylu, czyli kilka słów o motywie przewodnim

Organizacja ślubu i wesela zaczyna się od planów. Każdy, najdrobniejszy nawet szczegół odgrywa określoną rolę w wizji Państwa Młodych. Ta zaś powstaje i rozwija się podczas poszukiwania inspiracji na ślubnych blogach, przeglądania katalogów kreacji, analizowania doniesień prasy branżowej. Pomysły są zapisywane, analizowane, chwalone przed przyjaciółmi i objaśniane rodzicom – od koncepcji przekąsek, poprzez główny obiad, po kreacje na poprawinach. Często jednak Nowożeńcom umyka bardzo ważny element – cecha, która wszystkie wydarzenia dnia ślubu zepnie w jedną całość, nadając im charakteru i sprawiając, że będzie to Wasz Dzień, a nie większe spotkanie rodzinne. O czym mówimy? Tym co odróżnia Wasze Wesele od innych jest jego motyw przewodni. Może nim na przykład być kolor, styl, tematyka, akcenty nawiązujące do Waszej historii. Jak wybrać i zaplanować motyw przewodni wesela?

Warto zaplanować indywidualny motyw przewodni ślubu by uczynić najważniejszy dzień Waszego życia naprawdę niepowtarzalnym. To właśnie Wasz wybór sprawi, że plan ślubu i wesela stanie się spójną wizją, która będzie odzwierciedlać Wasze charaktery, zainteresowania i Was samych. Tym samym sprawi, że obecność na waszym ślubie i weselu będzie wydarzeniem doniosłym i niezapomnianym. Szukając odpowiedniego motywu, który opowie o Was w niecodzienny sposób warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które sygnalizujemy poniżej.

 

 

Motyw przewodni wesela? Najlepiej indywidualnie dobrany!

Zastanawiając się nad motywem przewodnim wesela warto pomyśleć o tym jak spędzacie wolny czas, co oboje lubicie, co Wam się podoba i co Was cieszy. Dlaczego? Ślub otwiera nowy etap w Waszym życiu, toteż motyw przewodni wesela to tak naprawdę dobra wróżba na kontynuację szczęścia, które stało się waszym udziałem. Z tego powodu nie warto zawracać sobie głowy myśleniem co powie babcia, jak zareagują przyjaciele, albo czy da się wszystko ułożyć tak, żeby w oczach cioci na pewno było stosownie. Wybór motywu przewodniego wesela jest hołdem dla pasji, które Was łączą, a indywidualny akcent uroczystości nada jej niepowtarzalnego charakteru. Gdy nastąpi ten długo oczekiwany dzień, sami przekonacie się, że akurat ten motyw był oczywistym wyborem, jako spoiwo wszystkich elementów ślubu i wesela.

 

Motyw przewodni wesela

 

Motyw według pasji, motyw według hobby

Jeśli uwielbiacie którąś z wielkich serii filmowych, to właśnie ona może być startem Waszego motywu weselnego. A może komiksy w estetyce steam-punk? Akcenty surowej wytworności tego stylu na pewno sporo wniosą, wszak nawiązują do wielu epok, w tym do wiktoriańskiej. Podobnie będzie jeśli lubicie np. chodzić po górach – wspólnie odwiedzone miejsca i charakterystyczne dla życia na szlaku drobiazgi również nadadzą Waszej uroczystości niepowtarzalnego charakteru.

W wyborze nic Was nie ogranicza, warto wziąć po uwagę dosłownie wszystko co Was łączy. Jeśli nie macie wspólnych zainteresowań, motywem przewodnim może być miejsce w którym się poznaliście, albo jakiś charakterystyczny element Waszej wspólnej historii. Z każdego szczegółu można wyczarować niepowtarzalny nastrój tego wyjątkowego dnia, który powie o Was, jako o parze, owo szczególne „coś więcej”. Kiedy podczas konsultacji z wedding-planerem opowiadacie o swojej historii, tak naprawdę sami sobie dostarczacie inspiracji na motywy ślubne.

 

 

Motyw przewodni wesela? Niekoniecznie zgodny z trendami

W prasie branżowej i na ślubnych blogach (a w przypadku dużych miast również na targach ślubnych) można znaleźć mnóstwo propozycji motywu przewodniego ślubu oraz prognozy trendów na najbliższe miesiące. Owszem, ekspresja zgodna z modą to kuszące rozwiązanie. Warto jednak pamiętać że inspiracja zaczerpnięta z katalogu branżowego, podsuniętego przez zręcznego marketingowca może sprawić, iż Wasi przyjaciele trzeci raz z rzędu wezmą udział w weselu gdzie motywem przewodnim będzie styl indiański, albo elementy sarmackie. W takich przypadkach rzadko wspomina się wesele jako Wasz Dzień, a jedynie porównuje się je do poprzednich, często wskazując, że oprawa mimo wszystko mogła być wspanialsza, czego raczej wolelibyśmy uniknąć…

 

Motyw wesela według hobby

 

Aktualny sezon a motyw przewodni wesela

Decydując się na motyw przewodni wesela warto zwrócić uwagę na datę uroczystości. Jeśli np. została zaplanowaną na późną wiosnę, a Waszą pasją są narty, to klimat zimowych radości może być trudno oddać w otoczeniu świeżej zieleni i wyższych temperatur. W takim jednak wypadku można zerknąć trochę dalej i zwrócić uwagę, gdzie najchętniej szusujecie. Jeśli co roku jeździcie zimą do Francji, to właśnie ten kraj może być motywem przewodnim. Jeśli poznaliście się w Alpach Szwajcarskich, również ten fakt zostanie uwieczniony w oprawie Waszej uroczystości, łącznie ze szwajcarską czekoladą pozostawioną w pokojach gości jako upominek. Trzeba też pamiętać, że sezon rzutuje na wybór dekoracji, np. organizacja różanego wesela może być trudna w marcu, ponieważ kwitnienie róż w większości wypadków zaczyna się najwcześniej pod koniec maja.

 

 

Dobry motyw przewodni ślubu, raczej nie na siłę

Mocna personalizacja wesela nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem ponieważ może w Waszym odczuciu budować dystans pomiędzy Wami a częścią gości. Wiadomo, to Wasz Dzień, ale uczestniczą w nim wszyscy zaproszeni i to z całego serca. Z tego powodu możecie dojść do wniosku, że ulubiony serial albo sport to nienajlepszy pomysł, szczególnie gdy jedno z Was preferuje sztuki walki, a drugie – fitness. Tam gdzie trudno się zdecydować, nie należy szukać rozwiązań, które będą wprowadzone „na siłę”. W takiej sytuacji dobrym wyjściem jest kolor, a dokładnie – wybieracie określające Was barwy, sprawdzacie czy da się je połączyć i organizujecie wesele we wszystkich ich odcieniach. Dekoracje ślubne mogą też np. uwzględniać fakt, że oboje lubicie spędzać czas na leśnych spacerach. Tak naprawdę możliwości są nieograniczone.

 

Dobry motyw przewodni ślubu

 

Motyw przewodni wesela w sensie ogólnym, a szczegóły organizacji

Załóżmy, że jako motyw przewodni wesela wybraliście podróże. Kolejnym krokiem będzie zastanowienie się, co najbardziej lubicie w podróżowaniu i które elementy budzą waszą sympatię mocniej. Niektóre osoby lubią dalekie wyjazdy do egzotycznych miejsc, a cenią sobie poznawanie nowych kuchni, albo spędzanie czasu na zwiedzaniu zabytków. Inni preferują piknikowanie niedaleko od miejsca zamieszkania z charakterystycznym dla takich chwil wyprowiantowaniem. Jeszcze inni żyją zgodnie z rytmem odwiedzania co pół roku jakiejś dużej światowej metropolii – zima w Dubaju a lato w Oslo w tym roku, natomiast w przyszłym Kair i Genewa. Tu uważa się tylko, żeby nie przesadzić, opierając się na przykład na drobnych dodatkach i subtelnych szczegółach, ale nie łączyć akcentów kojarzonych z plażowaniem z motywami pieszych wycieczek. Takie podejście jest pomocne podczas komponowania tortu weselnego, albo projektowania zaproszeń. Trzymając się określonego stylu i dobierając motywy z pewną konsekwencją, dochodzimy do świetnego zharmonizowania dekoracji, nastrojów i tej jedynej w swoim rodzaju historii, która Was połączyła.

 

 

A jeśli motyw przewodni wesela wymaga profesjonalnej pomocy?

Nakreślone powyżej kwestie pokazują pobieżnie jak można wybrać motyw przewodni wesela i czego należy unikać. Być może ten artykuł zainspirował Was do zaplanowania czegoś naprawdę wyjątkowego, w końcu mówimy o najważniejszym dniu w Waszym życiu. Jeśli wahacie się z wyborem, albo chcielibyście skonsultować swoje pomysły, bądź uzyskać profesjonalne wsparcie, JB Weddings oferuje swój unikalny styl pracy i doświadczenie. Chętnie pomożemy w organizacji każdego elementu Waszego ślubu i wesela oraz w doborze motywu przewodniego.