111627505_presentation-wide

Auto do ślubu

Najważniejszy dzień i najważniejsza droga

Samochód do ślubu? Przede wszystkim nie musi to być samochód osobowy. Wśród opraw realizowanych przez JB Weddings był między innymi wóz strażacki, dorożka, oraz konna kawalkada. Naprawdę jest w czym wybierać.

Wizja, upodobania, przyzwyczajenia

Co prawda, wśród spraw do ustalenia, auto do ślubu nie należy do top 10 ślubno-weselnych dylematów, niemniej jednak kiedyś trzeba o nim porozmawiać. Chociażby dlatego, że tak samo jak Panie mają swoją wizję najodpowiedniejszej sukni ślubnej, tak i Panowie mogą hołdować pewnej określonej koncepcji. Co więcej, to najczęściej oni muszą podjąć decyzję, choć nie jest to regułą. Niektórzy chcą by było to coś klasycznego, inni preferują modele sportowe. Jeszcze inni chcą jechać do ślubu „królisiomobilem” Panny Młodej, ale tu może pojawić się problem, kto będzie samochód prowadzić. Szczególnie gdy padnie na osobę, która z zasady nikogo za kółko nie wpuszcza, a sama prowadzić nie chce, bo to ślub do którego ma zostać zawieziona.

Jakie auto wybrać do ślubu?

Samochodem do ślubu?

Popularnym wyjściem jest wypożyczenie któregoś z popularnych modeli. Jeśli to będzie akurat Wasza opcja, to planując dojazd do pałacu ślubów trzeba odpowiedzieć na kilka pytań:

  • Na jak długi czas chcecie wypożyczyć taki samochód?
  • Kto ma odpowiadać za stan wozu i czy są jakieś dodatkowe opłaty za czyszczenie, wszak na zdjęciach będzie widać, czy samochód był czysty
  • Kto będzie prowadzić (albo czy jest opcja wypożyczenia samochodu razem z kierowcą)?
  • Czy świadkowie jadą z Nowożeńcami, a więc ile osób powinno się w aucie zmieścić?
  • Czy wsiadanie i wysiadanie będzie wygodne z perspektywy stylizacji Państwa Młodych?
  • Czy trzeba będzie zmieniać buty, jeśli prowadzić będzie Panna Młoda?
  • Jaka będzie odległość z miejsca ślubu do domu weselnego, czyli ile wyniesie paliwo?
  • Jak ma wyglądać dekoracja pojazdu i kto się nią zajmie?
  • Czy w przypadku kabrioletu fryzura Panny Młodej nie ucierpi podczas jazdy z otwartym dachem?

Grunt żeby to Młoda Para dobrze się czuła

Wiele młodych par decyduje się na limuzynę, ponieważ to zawsze robi wrażenie, tyle że organizacja ślubnego autka nie zawsze musi się wiązać z wydatkami. Ponieważ sporo zależy od perspektywy Państwa Młodych i od preferowanej konwencji, samochód do ślubu można dopasować do stylu, co daje zupełnie nowe perspektywy. W przypadku wesela retro może się okazać, że dobrym pojazdem dysponuje ktoś z rodziny, albo przyjaciół. Może volkswagen garbus? Co prawda dla niektórych sukien ślubnych może się on okazać za ciasny, ale w przypadku dużego fiata takiego problemu już nie będzie. No i wujkowi też będzie miło, że to właśnie jego wózkiem podjeżdżacie pod kościół, czy pałac ślubów.

Samochód do slubu

Samochód nie jest jedyną opcją

Warto wziąć pod uwagę, że w niektórych sytuacjach auto do ślubu nie jest konieczne. Może tak być, gdy Para Młoda zatrzyma się w hotelu, w którym odbędzie się i ślub, i przyjęcie weselne. Takie rozwiązanie sprawdza się, gdy hotel ma np. duże ogrodowe przyległości. Nie ma wtedy potrzeby jeżdżenia. Są też sytuacje, gdy miejsce ceremonii ślubnej leży w niewielkiej odległości od domu weselnego i dobrym pomysłem okazuje się zaproszenie gości do wspólnego spaceru. Trzeba jednak pamiętać, że wiele par po prostu chce tej przejażdżki, choćby i symbolicznej. Co wtedy? Wtedy można skorzystać z doświadczenia JB Weddings.

Gdybyśmy to my mieli odpowiedzieć na pytanie „czym do ślubu”?

Przypuśćmy, że trzeba będzie jednak pokonać jakąś trasę i musi to wyglądać elegancko, stylowo, i jednocześnie naturalnie, czyli goście muszą to sobie skojarzyć z Wami i Waszą historią. Najprostsze rozwiązanie to zwykła osobówka, którą pojadą tylko Państwo Młodzi. Ustalamy kto prowadzi, a potem samochód wystarczy przystroić i gotowe. Są jednak i inne możliwości. Na przykład limuzyna – oprócz tego, że świetnie się prezentuje, wprowadza Młodą Parę w nastrój komfortowego luksusu. To samo, ale w stylu retro, da Wam dorożka. Są tu oczywiście różne wariacje na ten temat, bo może to być zarówno autentyczna dorożka, jak i powóz dziadka Panny Młodej. Pojazdem analogicznym do dorożki będzie zabytkowy samochód – o takie auto również nietrudno, bo pasjonaci zabytkowej motoryzacji mogą być wśród Waszych przyjaciół. Tak samo będzie w przypadku wizji ze sportowym samochodem.

Jaki samochód wybrać na ślub?

Czym do ślubu, opcje dodatkowe

Pary dzielące pasje związane z jednośladami chętnie prezentują je w tym jedynym w swym rodzaju dniu. Czasem może to być mało wygodne, zwłaszcza przy obfitszych sukniach, ale da się zorganizować przejazd rowerem, motocyklem, albo trójkołowcem. Znacznie prościej wygląda wizja z ciężarówką, szczególnie gdy Pan Młody jest na co dzień kierowcą takiego pojazdu. Dobrym pomysłem jest tez wykorzystanie starego samochodu któregoś z Tatusiów – kiedyś woził nim Pannę Młodą do szkoły, a dziś...

Najlepszy samochód na ślub

Zgodnie ze stylem

W przypadku wesela w stylu country może pojawić się traktor, albo wóz konny. Pary dzielące pasję hippiki podjeżdżają wraz ze świadkami konno – są to oczywiście opcje na ślub poza miastem. Podobnie jak łódka, albo motorówka, które świetnie się sprawdzają w plenerze i w sezonie letnim. Zamożniejsi nowożeńcy, szczególnie gdy ślub i wesele odbywają się za granicą mogą pokusić się o opcję lotu balonem, lub helikopterem. Szczególnie pięknych wrażeń dostarczy na pewno lot śmigłowcem nad Wyspami Kanaryjskimi, trzeba jednak zadbać o stosowne lądowisko. Element wycieczki może pojawić się również przy ślubie w mieście. W niektórych aglomeracjach można wypożyczyć tramwaj – zwykły, lub zabytkowy – albo autobus z imionami Nowożeńców zamiast numeru linii.